«Український рушник у житті Михайла Івановича Сікорського»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Субота, 09 листопада 2019, 17:10

7 листопада 2019 р. у приміщенні Центральної районної дитячої бібліотеки відбувся культурологічний захід «Український рушник у житті Михайла Івановича Сікорського». Він проходив у рамках днів пам’яті фундатора переяславських музеїв, Героя України Михайла Сікорського (13.10.1923–27.09.2011).   

На свято завітали учні, учителі ЗОШ №2; друзі, однодумці, колеги, ветерани музейної справи, громадські діячі.

Відкрила захід вчителька англійської мови Сидоренко Людмила Володимирівна, у виконанні якої прозвучала пісня «Українська родина».

Про життєвий шлях Михайла Івановича Сікорського розповіли учні 8-А класу Баран Анастасія, Ковкрак Анастасія, Крумка Діана, а про історію українського рушника розповіла учениця 8-А класу Сушко Анна.

Спогадами про Михайла Івановича та співпрацею з ним поділилася з присутніми ветеран музейної справи, заслужений працівник культури України Галина Іванівна Козій. У своєму виступі вона висвітлила внесок М. І. Сікорського у створення музеїв НІЕЗ «Переяслав» у тому числі й музею «Історії українського рушника» (мікрорайон  Борисівка).

Значення українського рушника у житті Сікорського розкрила у своєму виступі Годліна Лариса Олексіївна, ветеран музейної справи, заслужений працівник культури України.

Іван Петрович Якименко (міський голова 2006–2010 рр.) розповів про вагомий внесок який зробив Михайло Іванович у культурний розвиток нашого міста.

Громадський діяч, близький друг і однодумець Михайла Івановича – Тесленко Ольга Олексіївна (заступник міського голови 1976–1999 рр.) розповіла про подані Михайлом Сікорським, у 1985–1986 рр., у партійні органи «Пропозиції М. І. Сікорського про перетворення міста Переяслав-Хмельницький в ідеологічний туристичний центр дружби народів з залученням усіх областей України».

Виступи вдало доповнили музичні номери підготовлені учнями ЗОШ № 2 під керівництвом вчителя української мови та літератури Наталії Валеріївни Іванець. Так, учні 9 класу Брик Юлія та Братчик Альона акапельно заспівали пісню «Сива птаха», яку дуже любив Михайло Іванович. У виконанні учня 7-Б класу Гуменка Богдана прослухали музичну композицію на вірш Т. Шевченка «Перебендя». Пісні «Мир над Україною» та «Зоре моя вечірняя» виконала учениця 10-А класу Брик Анна. Учениця 5-А класу Варивода Аріна виконала музичну композицію на скрипці. Руденко Богдан на саксофоні виконав композицію на вірш Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий». Учениці Ярема Вікторія та Каменська Анастасія прочитали поетичні твори «Якби ви знали паничі», «Думка». Пісню «Ой ходить сон» виконала учениця 7-А класу Аліна Брик.

На завершення заходу Подяки учасникам культурологічного заходу «Український рушник у житті Михайла Івановича Сікорського» від генерального директора НІЕЗ «Переяслав» О. М. Лукашевича вручив Іван Петрович Якименко.

Старший науковий співробітник Музею українського рушника                Н. Л. Заїка