Новини

НАУКОВІ ЗДОБУТКИ ОЛЕГА КОЛОМІЙЦЯ (До 70-річчя від дня народження)

Категорія: Новини Створено: Неділя, 06 вересня 2020, 09:42

Олег Родіонович Коломієць (літературний псевдонім Олег Князенко) – відомий на Переяславщині й далеко за її межами літератор-краєзнавець, дослідник життя та творчості Тараса Шевченка, член Національної спілки письменників України, Почесний громадянин міста Переяслава-Хмельницького. Автор публікацій із питань шевченкознавства, історії літератури Переяславщини. Як поет дебютував в альманасі «Вітрила» (1973). Автор збірок  «Кросно» (1989), «Вогонь Леля» (2001), «Прапор Переяславського полку» (2005), «Трубежеві оркестри» (2006), «Переяславна» (2007), «Любограй» (2010), «Календарій для Незабудки» (том І, 2012).

Наукову діяльність О. Коломієць розпочав у 1976 році науковим співробітником Переяслав-Хмельницького історичного музею. З 2008 по 2010 рр. – старший науковий співробітник науково-дослідного відділу «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка» Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

Основним напрямком його досліджень з історико-літературного краєзнавства були наукові теми: «Т. Г. Шевченко, його попередники, сучасники та послідовники на Переяславщині» та «Українська інтелігенція на Переяславщині ХІХ – ХХ ст.».

Шевченкіана О. Коломійця налічує понад 50 наукових і публіцистичних праць, в яких розглянуті різноманітні питання, пов’язані з вивченням життя та творчості Тараса Шевченка переяславського періоду.

У своїх публікаціях науковець виступає не тільки як популяризатор творчості Т. Шевченка та його ідей, а і як вдумливий дослідник. У публіцистичних статтях і виступах О. Коломієць підносить роль і значення Т. Шевченка в національному відроджені України. Як постійний член Переяславської «Просвіти» ім. Т. Г. Шевченка бере активну участь в її діяльності. Дослідив історію й становлення просвітянського руху на Переяславщині.

Науковець плідно співпрацює з редакцією місцевої газети «Вісник Переяславщини». Саме в ній інтенсивно та систематично публікувалися й публікуються дослідження про життя й творчість Т. Шевченка. Друкуючи в рубриці «Люби і знай свій рідний край» пізнавально-просвітницькі шевченкознавчі матеріали по темі «Т. Г. Шевченко та його сучасники й наступники на Переяславщині», автор із властивим йому жвавим викладом  залучив багатого фактажу, як історик відкрив громадськості маловідомі сторінки із життя Т. Г. Шевченка. Загалом науковий доробок дослідника налічує близько ста публікацій, що підтверджує його талант не тільки як літератора, а і як продуктивного науковця. 2013 р. ім’я Олега Князенка занесено до Енциклопедії Сучасної України.

Молодший науковий співробітник НДВ «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка                             Коркач С. О.

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены