Новини

Нарада з питань подальшого розвитку Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»

Категорія: Новини Створено: Четвер, 16 липня 2015, 11:30

14.07.2015 у актовій залі НІЕЗ «Переяслав» під головуванням Віце-премєр-міністра - Міністра культури України В´ячеслава Кириленка, відбулась нарада з питань подальшого розвитку Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

З доповідями виступили начальник Управління охорони нерухомої культурної спадщини та заповідників Міністерства культури Яків Діхтяр, начальник Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури Василь Рожко, Генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Олексій Лукашевич.

Також, в обговоренні взяли участь начальник Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Ігор Подолянець, заступник голови Музейної ради при Міністерстві культури, Генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, міський голова Переяслав-Хмельницкого Тарас Костін, інші представники місцевого самоврядування, наукові співробітники Заповідника.

Основними питаннями, що порушувалися на нараді, були проблеми збереження фондів, покращення експозиційної роботи музеїв заповідника, а також проблема збільшення чисельності відвідувачів за рахунок покращення інфраструктури міста.

«Переяслав цікавий як місто-музей, і значний туристичний об’єкт, який може приваблювати до себе велику кількість гостей, тим більше поряд розташований багатомільйонний Київ. Багато туристів прагнуть побачити наш український світ, але йому потрібні якісні послуги і на це мають працювати всі співробітники заповідника» - підкреслив В’ячеслав Кириленко.

У цілому представники Міністерства культури України залишилися задоволені станом збереження об’єктів культурної спадщини в НІЕЗ «Переяслав», зокрема в Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Проте, значні зауваження були висловлені щодо спотворення пам’ятки архітектури та містобудування національного значення - Михайлівської церкви, яка з 2007 року фактично знаходиться у користуванні релігійної громади Української православної церкви Московського патріархату.

На нараді також були розглянуті питання морально-психологічного клімату, який панує у Заповіднику, адже не секрет, що певна частина працівників, опозиційно налаштованих до нового керівника буквально засипає Міністерство культури численними невмотивованими скаргами, які не знаходять свого підтвердження.

Наостанок, керівники структурних підрозділів Міністерства запевнили директора НІЕЗ «Переяслав» Лукашевича О.М., який працює порівняно невеликий термін, з жовтня 2014 року, у цілковитій підтримці його новацій у розвитку Нацонального історико-етнографічного заповідника «Переяслав», як одного з найбільших туристичних центрів України.

 

Інформація прес-служби

НІЕЗ «Переяслав»

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены