Новини

КОЛЕКТИВ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ» ВІТАЄ ЛЕОНІДА ІВАНОВИЧА КІРПІКІНА З ЮВІЛЕЄМ!

24 лютого 2024 року виповнюється 75 років Кірпікіну Леоніду Івановичу – досліднику вітчизняної історії освоєння космосу, фахівцю в галузі етнографії та музеєзнавства України.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИДАННЯ «РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКА ВІЙНА. ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ ГЛОСАРІЙ». ВИП. 1.

21 лютого 2024 р. у приміщенні пресцентру Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» (м. Київ) відбулася організована Державною науковою установою «Енциклопедичне видавництво» та Воєнно-науковим відділом штабу Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України Всеукраїнська наукова конференція «ВІЙНА РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ (ЛЮТИЙ 2014 – ЛЮТИЙ 2024 рр.). РЕЦЕПЦІЯ ВІЙНИ».

ПОДАРОВАНІ КНИГИ

14 лютого 2024 р. – Міжнародний день дарування книги. З такої нагоди в залі № 1 Музею Заповіту Т. Г. Шевченка відбувся захід: зустріч-діалог із гостями Переяслава – 4 членами Українського географічного товариства. Гості з Києва із зацікавленням оглянули виставку книг на шевченківську тематику, включилися в тестування на визначення поширення шевченківської книги в сучасному соціокультурному просторі. Назва виставки «Впізнай в обличчя книгу» спонукала відвідувачів озвучити назви колись вже бачених ними книг, поділитися своїми спогадами – де й при яких обставинах зустрічалось їм те чи інше видання. Як науковці вони брали до рук книги, гортали їх, ділились враженнями: зокрема, зацікавив гостей «Український щорічник», де на титулі подана карта з указаними місцями перебування Т. Шевченка в Україні. Шановні гості зазначили, що електронні книги читають, але перевагу надають паперовим виданням.

ВІТАЄМО Л.О. ГОДЛІНУ З ЮВІЛЕЄМ!

11 лютого 2024 року виповнюється 70 років з дня народження Лариси Олексіївни Годліної – дослідниці народної культури Переяславщини, фахівця у галузі етнографії та музеєзнавства України, заслуженого працівника культури України (2008), лауреата Премії імені Героя України Михайла Сікорського Національної спілки краєзнавців України (2016). Багато років вона працювала в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» на різних посадах, пройшла шлях від лаборанта відділу фондів до головного зберігача фондів. Дослідниця зробила вагомий внесок у вивчення, збереження й популяризацію історико-культурної та етнографічної спадщини України. Упродовж багатьох років вела активну наукову, просвітницьку, пам’яткоохоронну та педагогічну діяльність у історичній, культурній та музейній сферах.

ДО ПЕРШИХ РОКОВИН ВІД ДНЯ СМЕРТІ ВІРИ ПЕТРІВНИ МЕЛЬНИК

Сьогодні, 7 лютого 2024 року виповнюються роковини з дня смерті Віри Петрівни Мельник – колишньої заступниці генерального директора Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», Заслуженого працівника культури України, лауреата Премії імені Героя України Михайла Сікорського Національної спілки краєзнавців України.

ГУРТІВКА «ВПІЗНАЙ В ОБЛИЧЧЯ КНИГУ»

25 січня о 13.30 у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулось відкриття виставки «Впізнай в обличчя книгу», де було представлено видання на шевченківську тематику. Основу експозиції складали книги з фондової колекції НІЕЗ «Переяслав». Частина – із бібліотек та подарункові екземпляри музею. Захід організаційно мав своєрідну інтерактивну співпрацю на зразок флешмобу. Учні 11-Б класу Переяславського академічного ліцею ім. Івана Мазепи (вчителька української мови та літератури Н. В. Білокінь) стали безпосередніми учасниками дійства. Спершу їм було доведено, що ми звільняємося від полонізмів, русизмів, натомість нашу мову заселяють англомовні терміни. Тому лексемі «флешмоб» є українські відповідники – раптівка, гуртівка, змовка тощо.

ПАМ’ЯТІ КОЛЕГИ

Минає дев’ятий день як пішов у засвіти колишній співробітник науково-дослідного відділу археології Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Михайло Віталійович Роздобудько.

У МУЗЕЇ ХЛІБА ДО 90-ИХ РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ В УКРАЇНІ СТВОРЕНО НОВУ ЕКСПОЗИЦІЮ

У 1932–1933 роках Україна пережила страшну трагедію – масовий голодомор, що виник у результаті адміністративних заходів радянської влади. Його жертвами, за різними оцінками, стали від 4 до 10,5 млн. людей.