Новини

Використання методів тривимірного моделювання для вивчення археологічних об’єктів

Категорія: Новини Створено: П'ятниця, 04 травня 2018, 13:11
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

    26 квітня 2018 року Юрченко О.В., завідувач НДВ «Археологічний музей», Нагайко Т.Ю, старший науковий співробітник НДС «Археологічна експедиція», Вовкодав С.М., завідувач НДС «Музей космосу» проведели візуальне обстеження декількох археологічних пам’яток у межах долини р. Броварка (сс. Вінинці, Мала Каратуль та Воскресінське Переяслав-Хмельницького району Київської області).

  Експедиція була здійснена з метою накопичення просторових даних у контексті відпрацювання методики тривимірного моделювання археологічних об’єктів. Було відзнято давньоруське городище та поселення в с. Вінинці, сегмент Великого валу «змійових» валів та поселення пізньоримського часу біля с. Мала Каратуль. Окрім археологічних об’єктів, науковці обстежили залишки церкви в с. Воскресінське. За результатами зйомки створені 3D-моделі згаданих пам’яток (дві з них подані нижче).

    Для фотофіксації об’єктів використовувався придбаний Заповідником квадрооптер Dji Mavic Pro.

Переглянути тривимірні моделі: давньоруське городище в с. Вінинці, залишки церкви в с.  Воскресінське (моделі не оптимізовані для перегляду на смартфоні).

 

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены