Новини

Використання методів тривимірного моделювання для вивчення археологічних об’єктів

Категорія: Новини Створено: П'ятниця, 04 травня 2018, 13:11

    26 квітня 2018 року Юрченко О.В., завідувач НДВ «Археологічний музей», Нагайко Т.Ю, старший науковий співробітник НДС «Археологічна експедиція», Вовкодав С.М., завідувач НДС «Музей космосу» проведели візуальне обстеження декількох археологічних пам’яток у межах долини р. Броварка (сс. Вінинці, Мала Каратуль та Воскресінське Переяслав-Хмельницького району Київської області).

  Експедиція була здійснена з метою накопичення просторових даних у контексті відпрацювання методики тривимірного моделювання археологічних об’єктів. Було відзнято давньоруське городище та поселення в с. Вінинці, сегмент Великого валу «змійових» валів та поселення пізньоримського часу біля с. Мала Каратуль. Окрім археологічних об’єктів, науковці обстежили залишки церкви в с. Воскресінське. За результатами зйомки створені 3D-моделі згаданих пам’яток (дві з них подані нижче).

    Для фотофіксації об’єктів використовувався придбаний Заповідником квадрооптер Dji Mavic Pro.

Переглянути тривимірні моделі: давньоруське городище в с. Вінинці, залишки церкви в с.  Воскресінське (моделі не оптимізовані для перегляду на смартфоні).

 

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены